Tegemist on 3-korruselise kivimajaga, mille fassaadi ilmestavad puitvooder ja vertikaalproportsoonidega puitaknad, mis suurepäraselt sulanduvad Supilinna miljööga. Hoonete projekteerimisel on suurt tähelepanu pööratud kasutusmugavusele ja praktilistele lahendustele – läbimõeldud ruumipaigutus. Hoonesse planeeritud gaasikeskküte ning individuaalne soojustagastusega ventilatsioonisüsteem.

KORTERELAMU VALMIMISE AEG: suvi 2018.a.

 

Volitatud arhitekt

Roman Smuškin

Ehitusinsener

Kuulo Pluum

Arendaja

SK Kinnisvara OÜ

Arhitektuurne lahendus

Piiri 20 asub arvestades krundi tänavate nurgal asumist, lähtudes ilmakaartest ja krundi tsoneerimisest. Peasissepääs on projekteeritud kirdeküljel. Hooviala jääb hoonest edala poole. Sinna avanevad ka projekteeritud terrassid ja rõdud. Projekteeritud katusekuju koos vintskappidega sobib antud piirkonna miljöösse. Hoone fassaadi iseloomustavad vertikaalproportsioonidega aknaavad.

Projekteeritud on 10 korterit: kuus 2-toalist ja neli 4-toalist. Hoone on 3 korruseline (2+katusekorrus) ilma keldrita. Korrused on seotud omavahel trepiga ja väljapääsuga nii tänava, kui ka hoovi poole.

 

Konstruktiivne lahendus

VUNDAMENT, PÕRAND JA TREPID

Hoone rajatakse vaivundamendile, põrand pinnasel on projekteeritud monoliitbetoonist paksusega 150 mm, soojusisolatsiooni kihile paksusega 200 mm, tihendatud mineraalalusel paksusega 200-250 mm. Soojusjuhtivus Uw<0,15W/m2K. Projekteeritud trepid on betoonkonstruktsioonis. Treppide katteks on keraamilised plaadid ja värv.

VÄLISSEINAD, KANDVAD SEINAD

Välisseinad on projekteeritud armeeritud Columbia-kivi plokkidest 190 mm soojustamisega ja laudvoodriga. Soojusjuhtivus Uw=0,18W/m2K. Kandvad seinad on ette nähtud Columbia-kivi plokkidest 190 mm. Vahelaed on raudbetoonpaneelidest. Katuslagi on puitsarikatel. Kandev sein soojustatakse ja viimistletakse väljast laudvoodriga ja välisvineeriga. Seestpoolt kandvad seinad krohvitakse ja viimistletakse vastavalt sisekujunduse projektile.

KATUS, KATUSLAGI JA VAHELAED

Katuse- ja katuslae konstruktsioon on puitsarikatel. Katus on kaetud valtsplekiga. Lagi kaetatakse kipsplaadiga ja värvitakse. Vahelaed on raudbetoonpaneelidest. Põrandakatteks on keraamiline plaat, parkett. Betoonlagi värvitakse.

VAHELAED

Vahelaed ehitatakse raudbetoonist õõnespaneelidest paksusega 265 mm. Vahelagede müratõkke ja põrandakütte isoleerimiseks paigaldatud mineraalvillaplaadile valatakse betoonplaat.

SISESEINAD

Sisemisteks mittekandvateks seinteks on projekteeritud kipsplaatidest metallkarkassil seinad, täidetud mineraalvillplaatidega.
Kipsplaatidest siseseinte R`w=48 dB.

AVATÄITED

Aknad on projekteeritud puitraamides kolmekordse klaaspaketiga. Uksed on puit- ja teraskonstruktsioonis. Välisuksed on soojustatud.

VARIKATUSED, RÕDUD JA TERRASSID

Varikatused ja rõdud on projekteeritud teraskarkassil. Väljast karkass on kaetud välisvineeriga. Terrassid on projekteeritud postidel puitkarkassiga laudvoodriga. Terrassi põrandaks on terrassilaud.

Tehnokommunikatsioonid

ELEKTER

Korteritesse paigaldatakse projektijärgne kaabeldus, pistikupesad ja lülitid. Sanitaarruumidesse paigaldatakse valgustid. Igal korteril on oma elektrimõõtja.

KÜTE

Hoones on tsentraalne gaasiküte, soojuskandjaks radiaatorid. Märgades ruumides elektriline põrandaküte.

VENTILATSIOON

Korteritesse on ettenähtud korteripõhine mehaaniline sissepuhke-väljatõmbesüsteem koos soojustagastusega. Igas korteris on digitaalne ventilatsiooniagregaadi juhtimispult. Köökides on tagatud õhupuhasti valmidus.

NÕRKVOOL

Kõik korterid on varustatud TV ja andmeside pistikutega. Andmeside kaabeldus teostatakse vaskkaablitega CAT 6. Korteritesse paigaldatakse uksetelefonisüsteem.

VALVE, TURVALISUS

Korterid varustatakse autonoomsete suitsuanduritega. Hoone soklikorrusele paigaldatakse konvektsionaalne tulekahjusignalisatsioon.

ENERGIATÕHUSUS

Korterelamutele on väljastatud energiamärgis C.

Küsige lisainfot!

  Marika Raud

Tel. +372 513 8718

marika.raud@uusmaa.ee

Küsige lisainfot!

  Mati Savisikk

Tel. +372 525 2751

mati.savisikk@uusmaa.ee